Direktør

Mads Lebech

33 63 34 00
mads.lebech@apmollerfonde.dk

Sekretariat

Thomas Wohlert, sekretariatschef

29 74 08 01
thomas.wohlert@apmollerfonde.dk

Charlotte Kaltoft, assistent for bestyrelsesformand Ane Mærsk Mc-Kinney Uggla

33 63 34 14
charlotte.kaltoft@apmollerfonde.dk

Charlotte Pagh Engel Jensen, assistent for direktør Mads Lebech

23 72 60 21
charlotte.pagh@apmollerfonde.dk

Camilla Christiane Hermann, kommunikationskonsulent

20 20 28 65
camilla.hermann@apmollerfonde.dk

Søren Troldborg, administrativ konsulent

26 14 42 18
soeren.troldborg@apmollerfonde.dk

Malene Rude Petersen, sekretær

33 63 34 38
malene.rude@apmollerfonde.dk

Projektrådgivning
A.P. Møller Fonden & Den A.P. Møllerske Støttefond

Troels Radmer-Jensen, fondsrådgiver, arkitekt

51 90 99 98
troels.radmer-jensen@apmollerfonde.dk

Pernille Illum, fondsrådgiver

40 63 19 11
pernille.illum@apmollerfonde.dk

Niels Friis, fondsrådgiver, arkitekt

20 21 06 13
niels.friis@apmollerfonde.dk

Trine Louise Lehmann, fondsrådgiver

22 52 22 50
trine.lehmann@apmollerfonde.dk

Michael Jonsen, fondsrådgiver, arkitekt

40 12 62 80
michael.jonsen@apmollerfonde.dk

Uddannelse, frivillighed og socialt udsatte

Hans Kristian Kristensen, sekretariatsleder

40 25 11 64
hanskristian.kristensen@apmollerfonde.dk

Anne Stampe, fondsrådgiver

33 63 34 07
anne.stampe@apmollerfonde.dk

Mads Thuneberg, fondsrådgiver

29 35 09 35
mads.thuneberg@apmollerfonde.dk

Maia Lindstrøm, fondsrådgiver

33 63 34 44
maia.lindstrom@apmollerfonde.dk

Hien Le, fondsrådgiver

23 26 67 08
hien.le@apmollerfonde.dk

Finans

Regnskab, faktura og generelle forespørgsler:

invoice@apmollerfonde.dk

Emilie Palm, Lead Accountant

53 58 46 08
emilie.palm@apmoller.com

Birgitte Schou, Head of Accounting & Tax

23 21 15 48
birgitte.schou@apmoller.com

Kontakt

BESØGSADRESSE
Esplanaden 15
1098 København K

Henvendelser vedr. indsendelse af ansøgninger eller en modtagen bevilling bedes rettes til: kontakt@apmollerfonde.dk

+ 45 3363 3500
Telefontid mandag til fredag 8.30-16.00

Kontoret er lukket fredag efter Kr. Himmelfart, i uge 28 og 29 samt mellem jul og nytår.


POSTADRESSE

Esplanaden 50
1263 København K

CVR: 11 66 67 79