Kontakt

Direktør
Mads Lebech
33 63 34 00
mads.lebech@apmollerfonde.dk

Sekretariat
Thomas Wohlert, sekretariatschef
29 74 08 01
thomas.wohlert@apmollerfonde.dk

Charlotte Kaltoft, sekretær for bestyrelsesformand Ane Mærsk Mc-Kinney Uggla
33 63 34 14
charlotte.kaltoft@apmollerfonde.dk

Pia Smith, sekretær for direktør Mads Lebech 
33 63 39 39
pia.smith@apmollerfonde.dk

Rikke Baunegaard, kommunikationskonsulent
61 75 59 85
rikke.baunegaard@apmollerfonde.dk

Ulla Elsass Nørby, systemadministrator
33 63 39 40
ulla.norby@apmollerfonde.dk

Projektrådgivning
A.P. Møller Fonden & Den A.P. Møllerske Støttefond
Pernille Illum, fondsrådgiver
40 63 19 11
pernille.illum@apmollerfonde.dk

Niels Friis, fondsrådgiver, arkitekt 
20 21 06 13
niels.friis@apmollerfonde.dk

Trine Louise Lehmann, fondsrådgiver
24 23 19 15
trine.lehmann@apmollerfonde.dk 

Peter Poulsen, fondsrådgiver
40 58 17 44
peter.poulsen@apmollerfonde.dk

Socialt udsatte og frivillighed
Hans Kristian Kristensen, sekretariatsleder
40 25 11 64
hanskristian.kristensen@apmollerfonde.dk

Mads Thuneberg, fondsrådgiver 
29 35 09 35
mads.thuneberg@apmollerfonde.dk

Maia Lindstrøm, fondsrådgiver 
33 63 34 44
maia.lindstrom@apmollerfonde.dk

Kristian Krogh Hansen, fondsrådgiver 
33 63 34 18
kristian.krogh@apmollerfonde.dk

Folkeskoledonationen
Hans Kristian Kristensen, sekretariatsleder
40 25 11 64
hanskristian.kristensen@apmollerfonde.dk

Anne Stampe Frederiksen, projektrådgiver
33 63 34 07
anne.stampe@apmollerfonde.dk

Anne Wæhrens, projektrådgiver
33 63 34 65,
anne.waehrens@apmollerfonde.dk

Kristine Zacho Pedersen, projektrådgiver 
40 30 83 80
kristine.zacho@apmollerfonde.dk

Malene Rude Petersen, sekretær
33 63 34 38
malene.rude@apmollerfonde.dk

Finans
Regnskab, faktura og generelle forespørgsler: invoice@apmollerfonde.dk

Øvrige henvendelser vedrørende finans:
Heidi Christiansen, Senior Accountant 
50 25 01 00
heidi.christiansen@apmoller.com

Birgitte Schou, Head of Accounting & Tax
23 21 15 48
birgitte.schou@apmoller.com

Web og kommunikation
Mads Lebech, ansvarshavende

Thomas Wohlert, sekretariatschef
29 74 08 01
thomas.wohlert@apmollerfonde.dk

Rikke Baunegaard, kommunikationskonsulent
61 75 59 85
rikke.baunegaard@apmollerfonde.dk