ADMINISTRATION

DIREKTØR

Mads Lebech
Tlf.: 33 63 34 00
Mads.Lebech@apmollerfonde.dk

SEKRETARIAT

Thomas Wohlert, sekretariatschef
Tlf.: 29 74 08 01
Thomas.Wohlert@apmollerfonde.dk

Charlotte Kaltoft, sekretær f. Ane Mærsk Mc-Kinney Uggla
Tlf.: 33 63 34 14
Charlotte.Kaltoft@apmollerfonde.dk

Pia Smith, sekretær f. Mads Lebech 
Tlf.: 33 63 39 39
Pia.Smith@apmollerfonde.dk

Rikke Baunegaard, kommunikationskonsulent
Tlf.: 61 75 59 85
Rikke.Baunegaard@apmollerfonde.dk

Ulla Elsass Nørby, systemadministrator
Tlf.: 33 63 39 40
Ulla.Norby@apmollerfonde.dk

PROJEKTRÅDGIVNING
Almenfonden & Støttefonden

Arkitekt MAA Niels Friis
Tlf.: 33 63 34 06
Niels.Friis@apmollerfonde.dk

Projektrådgiver Pernille Illum, cand.negot.
Tlf.: 33 63 34 35
Pernille.Illum@apmollerfonde.dk

Projektrådgiver Trine Louise Lehmann, cand.mag
Tlf. 24 23 19 15
Trine.Lehmann@apmollerfonde.dk 

Operaparkfonden

Arkitekt MAA Peter Poulsen
Tlf.: 33 63 34 30
Peter.Poulsen@apmollerfonde.dk

FOLKESKOLEDONATIONEN

Sekretariatsleder Hans Kristian Kristensen, cand.scient.pol.
Tlf.: 33 63 34 11
HansKristian.Kristensen@apmollerfonde.dk

Projektrådgiver Anne Stampe Frederiksen, cand.scient.
Tlf.: 33 63 34 07
Anne.Stampe@apmollerfonde.dk

Projektrådgiver Anne Wæhrens, ph.d.
Tlf.: 33 63 34 65
Anne.Waehrens@apmollerfonde.dk

Projektrådgiver Kristine Zacho Pedersen, cand.pæd.
Tlf.: 33 63 34 43
Kristine.Zacho@apmollerfonde.dk

Sekretær Malene Rude Petersen
Tlf.: 33 63 34 38
Malene.Rude@apmollerfonde.dk

DET SOCIALE INITIATIV

Projektrådgiver Mads Thuneberg, cand.scient.adm.
Tlf.: 33 63 34 13
Mads.Thuneberg@apmollerfonde.dk

Projektrådgiver Maia Lindstrøm, cand. scient. soc.
Tlf.: 33 63 34 44
Maia.Lindstrom@apmollerfonde.dk

Projektrådgiver Kristian Krogh Hansen, cand.mag.
Tlf. 33 63 34 18
Kristian.Krogh@apmollerfonde.dk

FINANS

Regnskab, faktura og generelle forespørgsler:

Invoice@apmollerfonde.dk

Øvrige henvendelser vedrørende finans:

Senior Accountant, Heidi Christiansen 
Tlf.: 50 25 01 00
Heidi.Christiansen@apmoller.com

Head of Accounting & Tax, Birgitte Schou
Tlf.: 23 21 15 48
Birgitte.Schou@apmoller.com

WEB & KOMMUNIKATION

Mads Lebech, ansvarshavende

Thomas Wohlert, sekretariatschef
Tlf.: 33 63 34 34
Thomas.Wohlert@apmollerfonde.dk

Rikke Baunegaard, kommunikationskonsulent
Tlf.: 61 75 59 85
Rikke.Baunegaard@apmollerfonde.dk