KONTAKT

Direktør
Mads Lebech
33 63 34 00
mads.lebech@apmollerfonde.dk

Sekretariat 
Thomas Wohlert, sekretariatschef
29 74 08 01
thomas.wohlert@apmollerfonde.dk

Charlotte Kaltoft, sekretær f. Ane Mærsk Mc-Kinney Uggla
33 63 34 14
charlotte.kaltoft@apmollerfonde.dk

Pia Smith, sekretær f. Mads Lebech 
33 63 39 39
pia.smith@apmollerfonde.dk

Rikke Baunegaard, kommunikationskonsulent
61 75 59 85
rikke.baunegaard@apmollerfonde.dk

Ulla Elsass Nørby, systemadministrator
33 63 39 40
ulla.norby@apmollerfonde.dk

Projektrådgivning
A.P. Møller Fonden og Den A.P. Møllerske Støttefond
Arkitekt MAA Niels Friis
33 63 34 06
niels.friis@apmollerfonde.dk

Projektrådgiver Pernille Illum, cand.negot.
33 63 34 35
pernille.illum@apmollerfonde.dk

Projektrådgiver Trine Louise Lehmann, cand.mag
24 23 19 15
trine.lehmann@apmollerfonde.dk 

Arkitekt MAA Peter Poulsen
33 63 34 30
peter.poulsen@apmollerfonde.dk

Folkeskoledonationen
Sekretariatsleder Hans Kristian Kristensen, cand.scient.pol.
33 63 34 11
hanskristian.kristensen@apmollerfonde.dk

Projektrådgiver Anne Stampe, cand.scient.
33 63 34 07
anne.stampe@apmollerfonde.dk

Projektrådgiver Anne Wæhrens, ph.d.
33 63 34 65
anne.waehrens@apmollerfonde.dk

Projektrådgiver Kristine Zacho Pedersen, cand.pæd.
33 63 34 43
kristine.zacho@apmollerfonde.dk

Sekretær Malene Rude Petersen
33 63 34 38
malene.rude@apmollerfonde.dk

Det sociale initiativ
Projektrådgiver Mads Thuneberg, cand.scient.adm.
33 63 34 13
mads.thuneberg@apmollerfonde.dk

Projektrådgiver Maia Lindstrøm, cand. scient. soc.
33 63 34 44
maia.lindstrom@apmollerfonde.dk

Projektrådgiver Kristian Krogh Hansen, cand.mag.
33 63 34 18
kristian.krogh@apmollerfonde.dk

Finans
Regnskab, faktura og generelle forespørgsler: Invoice@apmollerfonde.dk

Øvrige henvendelser vedrørende finans:
Senior Accountant, Heidi Christiansen 
50 25 01 00
heidi.christiansen@apmoller.com

Head of Accounting & Tax, Birgitte Schou
23 21 15 48
birgitte.schou@apmoller.com

Web & kommunikation
Mads Lebech, ansvarshavende

Thomas Wohlert, sekretariatschef
33 63 34 34
thomas.wohlert@apmollerfonde.dk

Rikke Baunegaard, kommunikationskonsulent
61 75 59 85
rikke.baunegaard@apmollerfonde.dk